+48 609-708-660
mail: interstal@parapetywroclaw.pl

ul. Buforowa 108
52-131 Wrocław
Interstal, parapety Wrocław

Jakie parapety wewnętrzne do białych okien?

Podczas wykańczania wnętrz należy wziąć pod uwagę wiele elementów, nie tylko tych zupełnie oczywistych. Parapety to część okna, o której bardzo często zapominamy podczas aranżacji naszych przestrzeni, a szkoda, bo potrafią one zupełnie odmienić pomieszczenie. Oczywiście, ich podstawowym zadaniem jest odpowiednia cyrkulacja powietrza polegająca na kierowaniu go do pomieszczenia, a nie na szybę. To jednak nie wszystko – parapety wewnętrzne mają również duży potencjał aranżacyjny. Jakie jednak wybrać na przykład do białych okien? Koniecznie czytaj dalej, znajdziesz tam kilka cennych wskazówek!

Wybór materiału ma znaczenie?

Wybierając odpowiedni parapet wewnętrzny, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów - jednym z nich jest oczywiście materiał, z którego będzie on wykonany. Do wyboru mamy między innymi PCV, drewno czy uniwersalny konglomerat. Białe okna zazwyczaj uzupełnia się prostymi parapetami wykonanymi z jednego z wyżej wymienionych materiałów. Ich forma, kształt i wygląd całościowy powinien być jednak ściśle związany z wystrojem całego wnętrza - minimalistyczne pomieszczenie bez zbędnych dodatków warto ozdobić prostym parapetem w jednolitym kolorze bieli bądź szarości. Takie rozwiązanie pozwoli Ci osiągnąć spójną całość aranżacyjną.

Zgrany duet

Taki z pewnością będą stanowić białe okna i pasujące do nich parapety wewnętrzne. Na jaką kolorystykę postawić w takim przypadku? Do białych okien najczęściej stosuje się klasyczne, białe parapety. Takie połączenie jest niezwykle uniwersalne i sprawdza się w wielu przestrzeniach - zarówno tych nowoczesnych i minimalistycznych, jak i urządzonych w rustykalnym czy skandynawskim stylu. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyna opcja - białe okna świetnie współgrają również z ozdobnymi parapetami w kolorach szarości czy beżu, a nawet czerni. Wszystko zależy jednak od samego pomieszczenia, w tym przypadku najbezpieczniej kierować się zasadą mniej znaczy więcej - ozdobne parapety nie lubią bowiem konkurencji dekoracyjnych ścian czy wielu ozdób.